Blog Blackdale.
Marketing | SEO | e-Commerce

Co to jest responsywność?

Responsywność mobilna, znana również jako kompatybilność mobilna, odnosi się do zdolności strony internetowej lub aplikacji do dostosowywania się do różnych rozmiarów ekranu i rozdzielczości różnych urządzeń mobilnych.[…] Czytaj dalej

Responsywność mobilna, znana również jako kompatybilność mobilna, odnosi się do zdolności strony internetowej lub aplikacji do dostosowywania się do różnych rozmiarów ekranu i rozdzielczości różnych urządzeń mobilnych. Polega na zaprojektowaniu i stworzeniu strony internetowej lub aplikacji, aby zapewnić użytkownikom bezproblemowe przeglądanie, niezależnie od używanego urządzenia.

Wraz z rozwojem urządzeń mobilnych, strony internetowe i aplikacje muszą być responsywne. W rzeczywistości, według Statista, urządzenia mobilne odpowiadały za około 54% ruchu w witrynach internetowych na całym świecie w 2021 r., a liczba ta ma wzrosnąć w nadchodzących latach.

Responsywność mobilna obejmuje połączenie elementów projektowych i technicznych. Z punktu widzenia projektu ważne jest stworzenie układu, który jest łatwy w nawigacji i czytelny na mniejszym ekranie. Może to wymagać użycia większych rozmiarów czcionek, jasnych i zwięzłych komunikatów oraz uproszczonego układu, który eliminuje bałagan.

Z technicznego punktu widzenia responsywność mobilna wymaga zastosowania responsywnych technik projektowania. Projektowanie responsywne polega na stworzeniu elastycznego systemu siatki, który dopasowuje się do rozmiaru ekranu urządzenia, dzięki czemu strona internetowa lub aplikacja dobrze wygląda i działa na wszystkich urządzeniach. Inne względy techniczne mogą obejmować optymalizację obrazów i minimalizację użycia dużych plików, które mogą spowolnić witrynę.

Responsywność na urządzeniach mobilnych ma kluczowe znaczenie dla każdej firmy lub organizacji, która chce łączyć się z użytkownikami urządzeń mobilnych. Oprócz zapewnienia lepszego doświadczenia użytkownika, może również poprawić rankingi w wyszukiwarkach, ponieważ Google priorytetowo traktuje witryny przyjazne dla urządzeń mobilnych w wynikach wyszukiwania.

Co więcej, responsywność mobilna jest niezbędna dla witryn handlu elektronicznego, ponieważ urządzenia mobilne są coraz częściej wykorzystywane do zakupów online. W rzeczywistości, według raportu Shopify, urządzenia mobilne stanowiły około 67% całej sprzedaży e-commerce w 2021 roku.

Podsumowując, responsywność jest kluczowym elementem każdej witryny lub aplikacji. Zapewnia użytkownikom dostęp do treści i interakcję z nimi na dowolnym urządzeniu, zapewniając bezproblemową obsługę i zwiększając zaangażowanie. Wdrażając responsywność mobilną, firmy i organizacje mogą wyprzedzać konkurencję i poprawiać swoją obecność w Internecie.

Dołącz do nas na:

Zespół Blackdale

Zespół Blackdale

Regularnie publikujemy artykuły dotyczące zagadnień związanych z eCommerce oraz szeroko pojętym IT. Posiadamy ponad pięcioletnie doświadczenie w realizacji projektów z różnych branż, co wykorzystujemy w codziennej pracy.

Więcej postów autora

Pozostaw komentarz

Szukasz sprawdzonej
agencji e-Commerce?

Zadzwoń do nas:

Polecane artykuły

Pobierz nasz bezpłatny eBook

"Jak przygotować się do budowy strony internetowej?"

Powiązane

Planujesz własną stronę internetową?

Mamy dla Ciebie prezent! Pobierz bezpłatny ebook "Jak przygotować się do budowy strony" - przewodnik krok po kroku.

🚀 Odkryj, jak:

  • Określić cele i grupę docelową,
  • Wybrać funkcje i integracje,
  • Zainspirować się przykładami udanych stron.