Blog Blackdale.
Marketing | SEO | e-Commerce

Projektowanie sklepów internetowych – Przelewy24 i PayPal w WooCommerce

WooCommerce pozwala na konfigurację wielu metod płatności, od przelewów tradycyjnych, przez płatności karta kredytową aż do przelewów online. Rodzajów systemów płatności jest wiele, a projektowanie sklepów internetowych wymaga wyboru tych najlepszych. Dziś chcielibyśmy się skupić na dwóch. Jednym z nich[…] Czytaj dalej

projektowania sklepów internetowych system płatności

WooCommerce pozwala na konfigurację wielu metod płatności, od przelewów tradycyjnych, przez płatności karta kredytową aż do przelewów online. Rodzajów systemów płatności jest wiele, a projektowanie sklepów internetowych wymaga wyboru tych najlepszych. Dziś chcielibyśmy się skupić na dwóch. Jednym z nich jest PayPal i należy do  najpopularniejszych systemów płatności na świecie, drugi to system stworzony na rynek polski – Przelewy24. Oba mogą zostać skonfigurowane ze sklepami na WordPresie z wtyczką WooCommerce.

PayPal w WooComerce – co powinieneś wiedzieć?

PayPal to bardzo wygodny system płatności, z którego można korzystać w ponad 200 krajach, a do wyboru jest ok. 25 walut! Umożliwia wysyłanie pieniędzy, a także ich odbieranie. Jego działanie oparte jest na bardzo wysokim poziomie szyfrowania, dzięki czemu system ten uważany jest za bardzo bezpieczny. Ale to nie wszystkie jego zalety. Korzyścią jest także możliwość szybkich wypłat za pośrednictwem lokalnych banków, a także bardzo łatwa integracja systemu w WooCommerce. Aby umożliwić klientom płacenie za jej pośrednictwem, należy skonfigurować PayPal w swoim sklepie. Jak to zrobić? Wystarczy kilka prostych kroków!  Pierwszy z nich to aktywacja PayPal w płatnościach WooCommerce. Kolejny to dodanie wszystkich danych swojej firmy do systemu płatności. Następnie należy zezwolić systemowi na powiadomienia o płatnościach. Osoby, które chciałyby sprawdzić, czy system płatności działa poprawnie, mogą przeprowadzić tekst przy pomocy wirtualnego środowiska Sandbox. PayPal to niezawodny i szybki system płatności. Dzięki niemu zakupy w Twoim sklepie mogą robić klienci z całego świata.

Przelewy24 – aplikacja stworzona na rynek polski

Projektując sklep internetowy warto skorzystać z wtyczki Przelewy24 WooCommerce, która w odróżnieniu od PayPal, jest dedykowana na rynek polski. Dlatego można śmiało mówić, że jest ona idealnie dostosowana do specyfiki polskiego rynku e-commerce. Zaletą tej wtyczki jest jej duża intuicyjność. Przez to staje się niezwykle łatwa w obsłudze. Podobnie jak w przypadku wielu innych systemów płatności, tak i w tym przypadku instalacja oraz konfiguracja są szybkie i proste. Po zainstalowaniu wtyczki, właściciel sklepu powinien wprowadzić wszystkie dane konieczne do wykonywania przelewów.

Przelewy24 cenione są przede wszystkim za:

  • szybką i łatwą konfigurację
  • pełną integrację z WooCommerce
  • automatyczne potwierdzenie płatności
  • wsparcie dla wielu metod płatności; przelewy bankowe, płatności mobilna, płatność kartą kredytową, Blik
  • automatyczne potwierdzenie płatności

Pomimo, że przelew24 zostały przygotowane na rynek polski, to oczywiście bramka obsługuje wiele walut, dzięki czemu klienci korzystający z Twojego sklepu internetowego, również klienci zagraniczni, będą mogli dokonywać płatności w swojej walucie.

Dobry system płatności to must have w Twoim sklepie!

Podczas projektowania sklepów internetowych należy dokładnie zaplanować sposoby płatności. E-commerce rozwija się w Polsce i na świecie bardzo szybko, rośnie liczba klientów – klientów świadomych i wymagających, którzy oczekują, że zakupy online, będą szybkie, ale przede wszystkim bezpieczne i bezproblemowe. Jeżeli podczas dokonywania zakupów lub podczas płatności stanie się coś, co utrudni im wykonanie zakupów, najczęściej zrezygnują z ich dokończenia. Dlatego tak ważne jest, aby bardzo dobrze przemyśleć każdą, najdrobniejszą nawet kwestię związana z poprawnym i szybkim działaniem sklepu internetowego. Bez wątpienia, dobry, sprawdzony i szybki system płatności online, przyczyni się do zwiększenia obrotów w sklepie i zadowolenia klientów. Podczas dokonywania wyborów związanych z bramka płatności i operatorami, koniecznie trzeba mieć także na uwadze wysokości kosztów oraz prowizje. Obecnie są one na bardzo podobnym poziomie, jednak często można spróbować wynegocjować lepsze warunki.

Projektując sklep internetowy warto zadbać o każdy aspekt związany z działaniem sklepu. W ten sposób stworzymy platformę przyjazną użytkownikowi, która będzie przynosiła oczekiwany zysk.  

Dołącz do nas na:

Picture of Zespół Blackdale

Zespół Blackdale

Regularnie publikujemy artykuły dotyczące zagadnień związanych z eCommerce oraz szeroko pojętym IT. Posiadamy ponad pięcioletnie doświadczenie w realizacji projektów z różnych branż, co wykorzystujemy w codziennej pracy.

Więcej postów autora

Pozostaw komentarz

Szukasz sprawdzonej
agencji e-Commerce?

Zadzwoń do nas:

Polecane artykuły

Pobierz nasz bezpłatny eBook

"Jak przygotować się do budowy strony internetowej?"

Powiązane

Planujesz własną stronę internetową?

Mamy dla Ciebie prezent! Pobierz bezpłatny ebook "Jak przygotować się do budowy strony" - przewodnik krok po kroku.

🚀 Odkryj, jak:

  • Określić cele i grupę docelową,
  • Wybrać funkcje i integracje,
  • Zainspirować się przykładami udanych stron.