Blog Blackdale.
Marketing | SEO | e-Commerce

Korzystasz z WordPressa? WooCommerce będzie najlepszym rozwiązaniem! 

Sprzedaż internetowa w Polsce to ważna i mocna gałąź handlu. Co więcej, e-commerce z roku na rok rośnie w siłę, powiększając znacznie ilość klientów i to w każdym przedziale wiekowym. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób interesuje się teraz[…] Czytaj dalej

tworzenie sklepów intentowych

Sprzedaż internetowa w Polsce to ważna i mocna gałąź handlu. Co więcej, e-commerce z roku na rok rośnie w siłę, powiększając znacznie ilość klientów i to w każdym przedziale wiekowym. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób interesuje się teraz handlem internetowym. Czy jest to skomplikowane? Cóż, handel nie jest łatwy, a handel w sieci to praca wymagająca sporej wiedzy oraz ogromnego zaangażowania. Jest jednak wiele rozwiązań, dzięki którym e-commerce może być nieco łatwiejsze. Przede wszystkim warto wybierać narzędzia proste, a jednocześnie skuteczne. Dlatego dziś napiszemy kilka słów o WordPress oraz o WooCommerce, a więc o systemie zarządzania treścią, a także wtyczce do niego, dzięki której można rozpocząć szybką sprzedaż internetową. 

Korzystasz w WordPress? Świetnie – to pierwszy krok do sukcesu! 

Początkowo WordPress stanowił system do zarządzania treścią. Korzystali z niego głównie blogerzy. Jednak, okazał się on tak prosty, wydajny i intuicyjny w obsłudze, że zyskał wielu zwolenników. Obecnie na WordPressie można postawić nie tylko profesjonalną stronę www, ale także sklep internetowy oraz aplikacje mobilne. Jak wskazują badania, aż 37% stron internetowych opartych jest na WordPress! Ale to nie wszystko – WordPress wykorzystywany jest także przez 60% systemów zarządzania treścią (CMS).  Tak duża popularność świadczy o tym, że system ten po prostu się sprawdza. Jeżeli i Ty obecnie korzystasz z WordPress i myślisz rozkręceniu sprzedaży internetowej, to wtyczka WooCommerce będzie idealnym rozwiązaniem! Sklep internetowy na WooCommerce to świetne i proste rozwiązanie. Ale zacznijmy od początku.

Co to jest WooCommerce

WooCommerce to moduł eCommerce, który pozwala na stworzenie profesjonalnego sklepu internetowego. Na stronie WordPress można przeczytać, że WooCommerce to najpopularniejsze na świecie narzędzie do eCommerce typu open source. Podstawowa platforma jest bezpłatna, a jednym z najważniejszych plusów jest to, że właściciel sklepu zachowuje pełną własność wszystkich treści. 

Dlaczego warto Skorzystać z WooCommerce?

Bo jest to wtyczka umożliwiająca bardziej efektywne prowadzenie sklepu internetowego. Oprócz tego, że gwarantuje ona prostotę obsługi, to można dopasować ją do indywidualnych potrzeb. Można dodawać najróżniejsze funkcjonalności np. integrację z płatnościami i wiele innych. Bardzo ważne jest to, że WooCommerce jest na tyle uniwersalną wtyczką, że można zastosować ją zarówno do  działalności sklepów dużych, średnich i małych.

Jakie funkcjonalności posiada WooCommerce?

Dzięki wtyczce WooCommerce można szybko stworzyć swój własny sklep internetowy i zacząć działać w branży eCommerce. WooCommerce ma wiele zalet, a poniżej klika z nich: 

  • jest to wtyczka dedykowana do WordPressa, zatem tworzą idealny duet;

  • dzięki niej można stworzyć sklepy z motywami dostosowanymi do konkretnej marki o     raz branży;

  • możliwość wysokiej skalowalności;

  • jest bardzo prosta w obsłudze;

  • WordPress i WooCommerce to duet idealny do pozycjonowania. Ze względu na logiczną strukturę strony czy przyjazne adresy URL WooCommerce jest przyjazny SEO. 

  • Rozwiązanie przyjazne dla użytkowników mobilnych i deweloperów; 

  • Duże zróżnicowanie i wszechstronność. 


Jak założyć sklep WooCommerce?

Zakładanie sklepu internetowego na WooCommerce nie jest procesem bardzo skomplikowanym i można przejść go w kilku krokach. Należy jednak pamiętać o tym, że lepiej, aby proces ten został przeprowadzony przez profesjonalistów, którzy znają się na WordPress oraz na tej wtyczce. Bo ile sam proces jest łatwy dla kogoś, kto zajmował się tym nie raz, to dla osoby początkującej niekoniecznie wszystko będzie całkiem jasne. Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję.

Po pierwsze, połączenie domeny z kontem hostingowym. 

Po drugie, dodanie certyfikatu SSL. 

Po trzecie, instalacja WordPress na serwerze. 

Po czwarte, dokonanie odpowiednich ustawień dotyczących aktywacji certyfikatu, wyboru motywu,  i innych. 

Po piąte, instalacja WooCommerce. 

Po szóste, konfiguracja systemu płatności, 

Po siódme, instalacja potrzebnych wtyczek. 

Pamiętaj, że oferujemy kompleksowa pomoc w budowie sklepów opartych na systemie WordPress z wtyczką WooCommerce. Możesz zaufać naszym kompetencjom, wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu.

Dołącz do nas na:

Picture of Zespół Blackdale

Zespół Blackdale

Regularnie publikujemy artykuły dotyczące zagadnień związanych z eCommerce oraz szeroko pojętym IT. Posiadamy ponad pięcioletnie doświadczenie w realizacji projektów z różnych branż, co wykorzystujemy w codziennej pracy.

Więcej postów autora

Pozostaw komentarz

Szukasz sprawdzonej
agencji e-Commerce?

Zadzwoń do nas:

Polecane artykuły

Pobierz nasz bezpłatny eBook

"Jak przygotować się do budowy strony internetowej?"

Powiązane

Planujesz własną stronę internetową?

Mamy dla Ciebie prezent! Pobierz bezpłatny ebook "Jak przygotować się do budowy strony" - przewodnik krok po kroku.

🚀 Odkryj, jak:

  • Określić cele i grupę docelową,
  • Wybrać funkcje i integracje,
  • Zainspirować się przykładami udanych stron.