Blog Blackdale.
Marketing | SEO | e-Commerce

Jak reklamować sklep internetowy?

Stworzenie sklepu internetowego jest dopiero pierwszym krokiem do skutecznej sprzedaży. Sklep internetowy należy odpowiednio reklamować i promować, co wcale nie jest łatwym zadaniem. Rynek e-commerce jest bardzo rozbudowany, konkurencja duża, a działań do podjęcia jest naprawdę wiele. Przedstawiamy zatem krótki[…] Czytaj dalej

Stworzenie sklepu internetowego jest dopiero pierwszym krokiem do skutecznej sprzedaży. Sklep internetowy należy odpowiednio reklamować i promować, co wcale nie jest łatwym zadaniem. Rynek e-commerce jest bardzo rozbudowany, konkurencja duża, a działań do podjęcia jest naprawdę wiele. Przedstawiamy zatem krótki poradnik na temat tego, w jaki sposób zareklamować sklep internetowy i jakie w tym celu podjąć działania.

Skuteczna reklama pozwala zarabiać, ale nie tylko…

Posiadając odpowiednie fundusze i pomysł można stosunkowo szybko założyć sklep internetowy. Należy pamiętać jednak, że jest to początek drogi z ecommerce i po budowie sklepu przychodzi czas na rozreklamowanie sklepu. Działania marketingowe są zróżnicowane, ich koszty są różne, jednak ich zastosowanie jest konieczne. Po pierwsze, pozwala przebić się przez konkurencję. Po drugie, pozwala odpowiednio zarabiać i wciąż zwiększać przychody. Po trzecie, reklama buduje silną pozycję sklepu na rynku e-commerce.

Sklep internetowy a wyszukiwarka Google

Wyszukiwarka internetowa Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką w Polsce i na świecie zarówno w zakresie mobile jak i desktop. Wg. gs.ststcounter.com w lipcu 2023 roku, Google zajmuje pierwsze miejsce wśród wyszukiwarek internetowych na świecie – 83,72% , a w Polsce 89,3%. Są to dane dotyczące korzystania z wyszukiwarki na urządzeniach desktopowych, a na urządzeniach mobilnych wartości te oscylują między 65 a 97%. Nie ma zatem wątpliwości, że główne działania marketingowe powinny odbywać się w obszarze właśnie tej wyszukiwarki. Jednymi z najbardziej skutecznych metod reklamy sklepu internetowego w wyszukiwarce Google są: reklama tekstowa, reklama produktowa oraz pozycjonowanie.

Reklama tekstowa

Google Ads zapewnia możliwość promowania sklepu przez tekst składający się z nagłówka oraz tekstu reklamy. Napisanie tego typu krótkiej reklamy, która będzie zawierała najważniejsze informacje o produkcie, to zadanie bardzo trudne. Istnieje kilka skutecznych technik, które pozwalają na osiągnięcie sukcesu na tym polu. Warto, a nawet trzeba, polecić napisanie takich opisów specjalistom.

Reklama produktowa

To specyficzny rodzaj reklamy, który możliwy jest dzięki Google Merchant Center – narzędziu, które pozwala promować produkty sklepów internetowych. Narzędzie to umożliwia wyświetlanie się reklam konkretnych produktów w wynikach wyszukiwania, ale też w zakładce Google Zakupy, a także na innych platformach. Reklama taka składa się ze zdjęcia, tytułu produktu (jego nazwy), a także ceny i nazwy sklepu. Reklamy te cieszą się bardzo dużą skutecznością! Aby uruchomić reklamę należy przygotować plik z ofertą produktową (na wybrane produkty) i zsynchronizować go z Google Merchant Center.

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Na pozycjonowanie składa się szereg działań, których celem jest wypromowanie strony w organicznych wynikach wyszukiwania w Google. Dzięki temu, na wybrane słowa kluczowe, sklep będzie pojawiał się wysoko na liście wyszukiwania. Dzięki temu zwiększy się ruch na stronie co przełoży się na większą sprzedaż. Pozycjonowanie jest procesem długotrwałym i skupia się przede wszystkim na optymalizacji, a więc wdrożeniu działań w zakresie czasu ładowania strony, sekcji meta, SSL i wielu innych, a także na stworzeniu skutecznego contentu na stronie i linkbuildingu.

Blog, media społecznościowe, newslettery

Do reklamy sklepu internetowego można wykorzystać również blog, media społecznościowe, a także newslettery. Wszystkie te propozycje mają na celu przede wszystkim sprawić, że zasięg sklepu będzie coraz większy, a potencjalni klienci będą mogli poznać produkty. Blog jest narzędziem bardzo skutecznym, jednak wymaga systematyczności w jego prowadzeniu oraz doboru odpowiednich treści. Z kolei media społecznościowe odgrywają dziś niebagatelną rolę i warto publikować w nich regularnie. Klientom, którzy zgodzili się na otrzymywanie ze sklepu maili, można wysłać newslettery, które przypominają o promocjach, konkursach, nowościach. 

Powyżej przedstawiliśmy tylko niektóre możliwości reklamy sklepu internetowego. W większości przypadków sprawdzą się one doskonale. Jednak wybór najlepszych narzędzi zależy od wielu czynników i warto dobierać reklamę indywidulanie.

Dołącz do nas na:

Picture of Zespół Blackdale

Zespół Blackdale

Regularnie publikujemy artykuły dotyczące zagadnień związanych z eCommerce oraz szeroko pojętym IT. Posiadamy ponad pięcioletnie doświadczenie w realizacji projektów z różnych branż, co wykorzystujemy w codziennej pracy.

Więcej postów autora

Pozostaw komentarz

Szukasz sprawdzonej
agencji e-Commerce?

Zadzwoń do nas:

Polecane artykuły

Pobierz nasz bezpłatny eBook

"Jak przygotować się do budowy strony internetowej?"

Powiązane

Planujesz własną stronę internetową?

Mamy dla Ciebie prezent! Pobierz bezpłatny ebook "Jak przygotować się do budowy strony" - przewodnik krok po kroku.

🚀 Odkryj, jak:

  • Określić cele i grupę docelową,
  • Wybrać funkcje i integracje,
  • Zainspirować się przykładami udanych stron.