Blog Blackdale.
Marketing | SEO | e-Commerce

Co wybrać: sklep internetowy na własność czy sklep na abonament? Porównanie

Sklep internetowy na własność – Wprowadzenie Wielu przedsiębiorców marzy o otwarciu sklepu internetowego. Wybór pomiędzy posiadaniem sklepu a subskrypcją usługi sklepu jest kluczowy. Ma to bezpośredni wpływ na sukces sklepu internetowego i łatwość jego prowadzenia. W tym artykule skupimy się[…] Czytaj dalej

Sklep na własność

Sklep internetowy na własność – Wprowadzenie

Wielu przedsiębiorców marzy o otwarciu sklepu internetowego. Wybór pomiędzy posiadaniem sklepu a subskrypcją usługi sklepu jest kluczowy. Ma to bezpośredni wpływ na sukces sklepu internetowego i łatwość jego prowadzenia. W tym artykule skupimy się na porównaniu, czy posiadanie sklepu internetowego (tworzenie sklepów internetowych PrestaShop i WooCommerce) jest lepsze niż wykorzystanie sklepu opartego na subskrypcji. Przeanalizujemy kluczowe czynniki za i przeciw.

Tworzenie Sklepów WWW: własny sklep to pełna kontrola

Posiadanie własnego sklepu internetowego, stworzonego przez profesjonalistów to pełna kontrola nad swoim sklepem. Dzięki temu, masz możliwość samodzielnego kształtowania konfiguracji sklepu, jego asortymentu, zarządzania cenami i strategii marketingowej. W przeciwieństwie do sklepu na abonament to własny sklep internetowy pozwala też na elastyczność w implementacji nowych funkcjonalności i dostosowaniach. To pozwala na szybkie reagowanie na zmieniające się trendy rynkowe.

Projektowanie Sklepów Internetowych – inwestycja w stabilność i przyszłość

Otwarcie własnego sklepu internetowego to inwestycja w przyszłość. Każdy sukces, jaki osiągamy, przekłada się na wzrost wartości naszego biznesu online. Dodatkowo, własny sklep internetowy może stać się źródłem stabilnego dochodu na lata. Dzięki profesjonalnemu projektowaniu sklepów internetowych, stworzonemu z myślą o optymalizacji SEO oraz UX, zyskujemy konkurencyjność na rynku e-commerce.

Tworzenie Sklepów PrestaShop i WooCommerce: większa elastyczność i dopasowanie do rynku

Dynamika rynku e-commerce często wymaga szybkich reakcji i adaptacji do zmieniających się trendów. Posiadając własny sklep internetowy, stworzony z wykorzystaniem platform takich jak PrestaShop lub WooCommerce, jesteśmy w stanie:

 • szybko podejmować decyzje,
 • dostosowywać ofertę do bieżących potrzeb klientów,
 • sprawnie wprowadzać niezbędne zmiany.

Poza tym, projektowanie sklepów internetowych z użyciem otwartych platform daje większą swobodę w realizowaniu strategii e-commerce dzięki większej elastyczności.

Koszty związane z posiadaniem własnego sklepu internetowego

Posiadanie własnego sklepu internetowego jest inwestycją, która wymaga poniesienia pewnych kosztów. Koszty te można podzielić na następujące kategorie:

 • Koszt oprogramowania – w przypadku platform open source, takich jak PrestaShop lub WooCommerce, koszt oprogramowania jest zerowy. W przypadku platform zamkniętych źródło, takich jak np. Shopify, koszt oprogramowania może być znaczący.
 • Koszt hostingu – hosting to usługa, która zapewnia miejsce na serwerze dla sklepu internetowego. Koszt hostingu waha się w zależności od firmy hostingowej i wybranego planu.
 • Koszt domeny – domena to adres internetowy sklepu internetowego. Koszt domeny waha się w zależności od rejestratora domen.
 • Koszt integracji z płatnościami i dostawą – w celu umożliwienia klientom dokonywania zakupów w sklepie internetowym, konieczne jest zintegrowanie sklepu z systemami płatności i dostawy. Koszt integracji zależy od wybranych systemów płatności i dostawy.
 • Koszt marketingu – aby pozyskać klientów, konieczne jest prowadzenie działań marketingowych. Koszt marketingu zależy od wybranych kanałów marketingowych.

Podsumowanie

Otwarcie własnego sklepu internetowego, szczególnie przy pomocy profesjonalnych usług w zakresie tworzenia stron internetowych i tworzenia sklepów na platformach takich jak PrestaShop czy WooCommerce, to kluczowy krok dla każdego przedsiębiorcy dążącego do osiągnięcia sukcesu w e-commerce. W tym artykule przedstawiliśmy argumenty przemawiające za tym, że posiadanie własnego sklepu internetowego jest lepszym rozwiązaniem niż jego wynajmowanie na zasadzie abonamentu.

Korzyści z otwarcia własnego sklepu internetowego:

 • Pełna kontrola nad biznesem online
 • Inwestycja w przyszłość
 • Elastyczność i adaptacja do rynku
 • Profesjonalne tworzenie sklepów internetowych

Te czynniki są kluczowe dla długoterminowego sukcesu w świecie e-commerce. Dlatego warto rozważyć otwarcie własnego sklepu internetowego i zainwestować w przyszłość swojego biznesu online.

Dołącz do nas na:

Picture of Zespół Blackdale

Zespół Blackdale

Regularnie publikujemy artykuły dotyczące zagadnień związanych z eCommerce oraz szeroko pojętym IT. Posiadamy ponad pięcioletnie doświadczenie w realizacji projektów z różnych branż, co wykorzystujemy w codziennej pracy.

Więcej postów autora

Pozostaw komentarz

Szukasz sprawdzonej
agencji e-Commerce?

Zadzwoń do nas:

Polecane artykuły

Pobierz nasz bezpłatny eBook

"Jak przygotować się do budowy strony internetowej?"

Powiązane

Planujesz własną stronę internetową?

Mamy dla Ciebie prezent! Pobierz bezpłatny ebook "Jak przygotować się do budowy strony" - przewodnik krok po kroku.

🚀 Odkryj, jak:

 • Określić cele i grupę docelową,
 • Wybrać funkcje i integracje,
 • Zainspirować się przykładami udanych stron.